J. K. Rowling

JK Rowling napsala román pod falešným jménem

14. července 2013 v 14:26 | Petra
JK Rowling vydala tento duben kriminální román, ovšem pod pseudonymem - Robert Galbraith. Kniha The Cuckoo's Calling se na pultech knihkupectví objevila 30. dubna a do současné doby bylo prodáno 1500 kopií, ale Amazon informoval, že od odhalení skutečného autora, prodeje vzrostly o 500 000%.
"Doufal jsem, že toto tajemství udržím co nejdéle, protože Robert Galbraith byl tak osvobozující zážitek. Bylo úžasné, vydat něco bez humbuku a očekávání a čistá radost, získat zpětnou vazbu pod jiným jménem."
Ve starších rozhovorech Joanne říkala, že po Harry Potterovi chtěla vydávat další knihy pod jiným jménem.
Galbraith byl považován za bývalého vyšetřovatele v Královské vojenské policii, který opustil ozbrojené síly v roce 2003, aby pracoval v civilním bezpečnostím průmyslu. Jeden z recenzentů reagoval na debut tohoto spisovatele jako "jiskřivý debut". Jiný obdivoval autorovu schopnost popsat ženské oblečení. Autor kriminálních románů Peter James řekl The Sunday Times: "Myslel jsem si, že to bylo dílo velmi zkušeného spisovatele a ne debutanta."
Poté co přijde díky mině v Afghánistánu o nohu, Cormoran Strike sotva přežívá jako soukromý detektiv. Zbývá mu jeden klient a potřebuje peníze. Také se právě rozešel se svojí dlouholetou přítelkyní a žije ve své kanceláři.
Do dveří ale vejde John Bristow a přináší s sebou úžasný příběh: jeho sestra, legendární supermodelka Lula Landry, které přátelé říkají Cuckoo (Kukačka), zemřela před několika týdny. Policii to uvádí jako sebevraždu, ale John tomu nevěří. Případ vrhá Cormorana do světa multimilionářských krásek, milenců z rokcových kapel, a zoufalých designerů a zavádí ho do každého druhu potěšení, svádění, svůdnosti a klamání, které je lidem známo.
Možná si ymslíte, že znáte detektivy, ale nikdy jste se nesetkali s takovým jako Strike. Možná si myslíte, že znáte bohatství a slávu, ale nikdy jste jí neviděly v rámci vyšetřování, jako je tohle.
Knihu si můžete koupit na amazon.com nebo amazon.co.uk.
Na další knize o Cormoranu Striku od Roberta Galbraitha se již pracuje a vydána by měla být příští rok.

Ode dneška je v prodeji The Casual Vacancy!

4. dubna 2013 v 18:25 | Petra
Počínaje dneškem je na pultech českých i slovenských knihkupectví k dostání první román pro dospělé od JK Rowling - The Casual Vacancy.
Kniha pod českým názvem Prázdné místo má 544 stran a koupit si ji můžete za 499 Kč.
Po nenadálé smrti čtyřicátníka Barryho Fairbrothera zůstane Pagford v šoku. Je to zdánlivě idylické anglické městečko s dlážděným náměstím a starobylým opatstvím, ale za hezkou fasádou zuří tichá válka. Bohatí válčí s chudými, teenageři s rodiči, manželky s manželi, učitelé se žáky. Pagford rozhodně není tím, čím se na první pohled zdá. Prázdné místo, které po Barrym zůstane v městské radě, se brzy stane katalyzátorem největší války, jakou město zažilo. Kdo bude triumfovat ve volbách provázených vášněmi, pokrytectvím a nečekanými odhaleními?

Už mám knížku doma, opravdu hodně se těším, až si ji přečtu!

Paperback The Casual Vacancy

18. března 2013 v 18:18 | Petra
Little, Brown Book Group oznámilo, že brožované vydání (paperback) prvního románu JK Rowling pro dospělé, The Casual Vacancy, bude k prodeji v angličtině po celém světě od 18. července 2013 za 7,99 liber, e-kniha bude stát 4,99 libry.

Připomínám, že se tato kniha začne v Česká a SLovenské republice prodávat 4. dubna!

The Casual Vacancy jako miniseriál

3. prosince 2012 v 17:54 | Petra
Stanice BBC oznámila, že kniha The Casual Vacancy od JK Rowling bude přepracována do miniseriálu, který se začne vysílat někdy v roce 2014. Počet epizod v současné době ještě není známý.

Výtěžek z prodeje e-knih Bajek barda Beedleyho pro charitativní organizaci Lumos

19. listopadu 2012 v 17:28 | Petra
JK Rowling oznámila, že výtěžek z prodeje e-knih Bajek barda Beedleyho půjde charitativní organizaci Lumos.
Knihu si můžete koupit na Pottermore shop za necelé 4 libry (cca 130 Kč)


JK Rowling na Lennoxlove Book Festival

4. listopadu 2012 v 16:27 | Petra
JK Rowling dokončila tento týden 'promo tour' ke své nové knize The Casual Vacancy na knižním festivalu Lennoxlove ve Skotsku.

image host image host image host image host image host image host

JK Rowling propagovala The Casual Vacancy na Times Cheltenham Literature Festival

7. října 2012 v 14:45 | Petra
JK Rowling propagovala v sobotu svou první knihu pro dospělé The Casual Vacancy na Times Cheltenham Literature Festival.

image host image host image host image host image host

The Casual Vacancy v prodeji!

27. září 2012 v 18:14 | Petra
Dnes byla v angličtině vydána první kniha JK Rowling pro dospělé The Casual Vacancy!

image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image hostimage host image host
Po nenadálé smrti čtyřicátníka Barryho Fairbrothera zůstane Pagford v šoku. Je to zdánlivě idylické anglické městečko s dlážděným náměstím a starobylým opatstvím, ale za hezkou fasádou zuří tichá válka. Bohatí válčí s chudými, teenageři s rodiči, manželky s manželi, učitelé se žáky. Pagford rozhodně není tím, čím se na první pohled zdá. Prázdné místo, které po Barrym zůstane v městské radě, se brzy stane katalyzátorem největší války, jakou město zažilo. Kdo bude triumfovat ve volbách provázených vášněmi, pokrytectvím a nečekanými odhaleními?
image hostimage hostimage hostimage hostimage host

Recenze této knihy jsou smíšené, opatrné, ale většina z nich je ale pozitivních.

''Schopnost přivést postavy k emocionálnímu životu byla hlavním znakem série Harryho Pottera. Z ní se stal globální fenomén zásluhou srdce, charakterů se silnými i slabými stránkami, kteří bojovali se svými volbami. Přes pomalý start a mnohdy nadbytek popisu a přídavných jmen právě díky výše zmíněnému stojí kniha za přečtení. Četba závěrečných scén je tudíž srdcervoucí a otočení další strany nesnesitelné, ale rozhodně méně než představa, že knihu odložím." Deepti Hajela, Associated Press

''Na druhé straně se román stává vězněm vlastních konvencí. Postavy chudších obyvatel nejsou špatné, přihlédneme-li k tomu, že je stvořila momentálně nejbohatší spisovatelka na světě. Zamrzí však, že se nevyhnou generalizaci. Děj je mnohdy předvídatelný, potřebuje notnou dávku umělé lsti a ústí v melodrama v posledním aktu." Thao Tait, The Guardian

''Jakkoli byla pastýřská činnost vedení čtenářů v případě Harryho Pottera přínosná, pevná ruka v The Casual Vacancy je omezující. Nechává malý prostor pro věci okrajové či nejednoznačné. Skrytá tajemství jsou označkována příslušnou etiketou, vývoj událostí lze snadno předvídat. Jako by čtenář měl v rukou Harryho kouzelnou mapu Bradavic a mohl sledovat pohyb postaviček města Pegford." Ian Parker, The New Yorker
"Poté, co 15 let psala o pláštích neviditelnosti, je touha Rowlingové po výrazném realismu pochopitelná"
"Rowlingová opravdu ví, o čem píše".
"Zatímco respektuje chudší a poškozené postavy, čím výše postupuje po společenském žebříčku, tak víc se uchyluje ke grotesce,"
"V jejích předcházejících knihách bylo zlo a smrt a smutek, ale také naděje a spása. The Casual Vacancy je nemilosrdná kniha. Na jejím konci není žádná kouzelná hůlka nebo zaklínadlo, které by hrůzy zahnaly," The Daily Telegraph

více recenzí najdete ZDE
Jistě vás zajímá, kdy vyjde kniha v Česku (nakladatelství Albatros) nebo na Slovensko (nakladatelství Ikar). Knihu přeloží Hana Zahradníková (ČR) a Zora Ličková (SR). Předpokládaný rozsah v češtině a slovenštině bude cca 450 stran.

"Všichni členové našeho týmu jsou plně připraveni udělat ihned po vyjití originální knihy maximum pro to, abychom českou i slovenskou verzi nabídli čtenářům ještě v letošním roce. Zcela klíčová je pro nás však dokonalá kvalita překladu i grafického a technického zpracování této mimořádné publikace, proto přesný termín zatím nedokážeme zodpovědně garantovat," říká generální ředitel Albatros Media Václav Kadlec a dodává: "Kniha The Casual Vacancy je v současné době jednoznačně nejočekávanějším projektem celosvětového knižního trhu, máme proto velkou radost, že to je právě naše nakladatelství Plus, které přinese toto dílo J. K. Rowlingové čtenářům z České i Slovenské republiky."

"K psaní přistupuji pořád stejně, ale moje nová kniha je velmi odlišná od série s Harrym Potterem, o kterou se v Čechách tak skvěle stará nakladatelství Albatros a na Slovensku nakladatelství Ikar. Způsob, jakým k nové kapitole mé literární kariéry přistoupilo nakladatelství Plus společnosti Albatros Media, mě přesvědčil, že jsem mu ráda svěřila vydání svého románu The Casual Vacancy v češtině i ve slovenštině," říká k českému a slovenskému vydání spisovatelka Joanne K. Rowling.

Pokud se vám na český překlad nechce čekat, můžete si knihu v angličtině koupit na Bux.cz, Martinus.cz, Amazon.com a další.
V rámci propagace natočila rozhovor pro Good Morning America na stanici ABC, australskou stanici ABC1 a BBC 2.
Rowling chce vydat dvě Potterovky znovu a "dopilovat" je

27. září 2012 v 17:42 | Petra
Tuto velmi zajímavou zprávu jsem si přečetla na serveru Novinky.cz. Co si o tom myslíte vy?

Britská spisovatelka J. K. Rowlingová by se mohla vrátit ke dvěma knihám o Harrym Potterovi a vydat je znovu v nové redakční úpravě, protože při jejich psaní neměla dost času je pořádně "dopilovat". Vyplývá to z rozhovoru Rowlingové s BBC, který britská stanice vysílala před čtvrtečním vydáním první autorčiny knihy pro dospělé čtenáře The Casual Vacancy (Prázdné místo).


Rowlingová, které knihy o Harrym Potterovi přinesly uznání a bohatství, řekla, že psaní The Casual Vacancy věnovala tolik času, kolik bylo potřeba. "Jsem na tuto knihu hrdá... Nemusela jsem vydat něco, s čím bych nebyla spokojená a nemusela jsem si říkat ´Bože, potřebovala bych ještě rok, abych to přepracovala," řekla s tím, že v takové situaci v minulosti byla.

"U dvou Potterů jsem rozhodně věděla, že by potřebovali ještě rok," uvedla. "Musela jsem psát v poklusu a byly chvíle, kdy to bylo opravdu těžké. A když je čtu, tak si říkám ´Bože, možná se k nim vrátím a udělám režisérský střih´," uvedla v souvislosti s filmovou praxí, kdy někteří režiséři vydávají konečnou verzi svých filmů podle svých představ bez zásahu producentů.

Rowlingová neuvedla konkrétně, které knihy o Potterovi má na mysli. "Jedna je z počátků a jedna ke konci, kdy jsem měla rozhodně ten pocit, že bych potřebovala ještě rok," uvedla.
"Ale víte, co? Jsem hrdá na to, že jsem psala za tehdejších podmínek. Nikdo si nedokáže představit, jak to bylo někdy obtížné," dodala.

Americký týdeník The New Yorker v článku o Rowlingové a o The Casual Vacancy připomněl interview před několika lety, ve kterém Rowlingová litovala toho, že pořádně nedokončila pátou knihu série, Harryho Pottera a Fénixův řád. "Neudělala jsem konečnou redakci, kterou normálně dělám, než předám rukopis nakladatelství. A je to rozhodně poznat," citoval The New Yorker Rowlingovou.

Life After Harry Potter, Joanne o své nové knize

22. září 2012 v 16:07 | Petra
Australská televize ABC zveřejnila náhled na program Live after Harry Potter, který se začne vysílat 27. 9.

JK Rowling si také popovídala s redaktorkou magazínu The Guardian. Propagovala svoji knihu The Casual Vacancy, ale mluvila samozřejmě i o jiných věcech.

Novinky o The Casual Vacancy

3. července 2012 v 17:51 | Petra
Obal The Casual Vacancy (Prázdné místo), nové knihy JK Rowling, zveřejnilo nakladatelství Little Brown. Kromě něj bylo zveřejněno i několik nových informací, které si můžete přečíst níže.
  • bylo opraveno jméno dosud jediné pojmenované postavy - umřelý člen obecní rady se nejmenuje Barry Fairweather, ale Barry Fairbrother. Jde o chybnou informaci z první tiskové zprávy, kterou vydavatelství opravuje.
  • knížka bude mít 512 stran (téměř součet stran Kamene mudrců a Tajemné komnaty)
  • audioverzi knihy, která vyjde zároveň s tištěnou podobou, načetl Tom Hollander (lorda Becketta z Pirátů z Karibiku)
  • kniha by měla vyjít 27. 9 2012 v pevné vazbě (35 dolarů), velká(?) vázaná kniha (39 dolarů), e-kniha (19.99 dolarů), nezkrácené audio ke stažení (29.98 dolarů) a na CD (44.98 dolarů)
Pagford je na první pohled idylické anglické městečko s dlážděnými tržním náměstím a starověkým opatstvím. Když však nečekaně umírá Barry Fairbrother, čtyřicátník a člen obecní rady, Pagford je šokován. Městečko není takové, jak se jeví. Za pěknou fasádou se skrývá město ve válce. Bohatí jsou ve válce s chudými, teenageři se svými rodiči, manželky s manželi, učitelé se žáky... Uvolněné křeslo člena obecní rady se vzápětí stává katalyzátorem největší války, jakou městečko dosud zažilo. Kdo bude vítězem voleb plných vášně, dvojtvárnosti a nečekaných odhalení?

Autorem návrhu obalu knihy je Mario J. Pulice, obálku ručně nakreslil a napsal Joel Holland.

Joanne na Wimbledonu

30. června 2012 v 20:07 | Petra
Joanne Rowlingová se spolu se svým manželem šla 28. 7 podívat na wimbledonský zápas Petry Kvitové proti Akgul Amanmuradové.

image host image host image host image host image host image hostimage host image host image host image host image host image hostimage host image host image host image host

Albatros vydá v češtině novou knihu J. K. Rowlingové

18. května 2012 v 16:57 | Petra
Nakladatelství Albatros Media vydá v českém překladu první knihu J. K. Rowlingové, kterou autorka napsala pro dospělé čtenáře. Zástupci nakladatelství to oznámili na veletrhu Svět knihy.

Albatros v uplynulých letech vydával také úspěšnou spisovatelčinu sérii o Harrym Potterovi. Kniha určená dospělému čtenáři se bude jmenovat Prázdné místo (The Casual Vacancy) a vyjde v celém světě 27. září.
České i slovenské vydání připravuje nakladatelství Plus ze skupiny Albatros Media a datum vydání knihy v obou jazycích bude upřesněno, uvedli zástupci Albatrosu.
Podle nakladatele půjde o černou komedii situovanou do anglického města Pagfordu, které není tak idylické, jak se na první pohled zdá. Román se vyznačuje černým humorem, nutí k přemýšlení a neustále překvapuje, uvádí nakladatelství.
Pagford je zdánlivě idylické anglické městečko se starobylým opatstvím, ale za hezkou fasádou je město ve válce, naznačuje děj nakladatel. Bohatí jsou ve válce s chudými, teenageři s rodiči, manželky s manželi, učitelé se žáky. Zápletka začíná úmrtím čtyřicátníka Barryho Fairweathera, které obyvatele městečka šokuje. Prázdné místo, které po Barrym zůstane v radě farnosti, se brzy stane katalyzátorem pro největší válku, jakou město zažilo.

Rukopis Kamene mudrců v Britské knihovně

16. května 2012 v 17:54 | Petra
Od pátku je v Britské knihovně v Londýně v sekci Británie píše vystaven rukopis prvního dílu Harryho Pottera - Kámen mudrců. Kniha je vystavena na výstavě Od pustiny k říši divů a potrvá do 25.9 2012. Vstupenka pro dospělé stojí cca 288 Kč.

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Joanne převzala ocenění svobody města Londýn

9. května 2012 v 17:11 | Petra
Joanne Rowling získala ocenění svobody města Londýn za své služby dětské literatuře. Ocenění jí bylo předáno v Mansion House (oficiální rezidence londýnského primátora). Na fotkáchdrží Jo v rukách zarámovaný pergamenový certifikát jímž byla odměněna.

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

"Oba moji rodiče byli Londýňané. Potkali se při ojezdu vlaků ze stanice King 's Cross v roce 1964 a přestože ani jeden z nich nežil v Londýně, obě jejich dcery zamířili přímo do hlavního města v okamžiku, kdy se stali nezávislými. Londýn se mi spojuje s osobními vzpomínkami, ale nikdy pro mě neztratil auru vzrušení a záhadnosti, kterou měl během rodinných návštěv v dětství. "

"Jsem pyšnejší, než dokážu vyslovit, že dostanu tuto cenu, která na vrcholu výhod (jen málo lidí si toho všimlo), mě opravňuje, abych dostala v Děravém kotli pivo zdarma a poukázku na nákup v Příčné ulici"

Nové informace o The Casual Vacancy

18. dubna 2012 v 16:58 | Petra
Název knihy:
The Casual Vacancy, volně přeloženo jako Prázdné místo.
Charakteristika:
První kniha Rowlingové pro dospělé obsahuje černý humor, klade provokativní otázky a neustále překvapuje.
Z obsahu:
Pagford je na první pohled idylické anglické městečko s dlážděnými tržním náměstím a starověkým opatstvím. Když však nečekaně umírá Barry Fairweather, čtyřicátník a člen obecní rady, Pagford je šokován. Městečko není takové, jak se jeví. Za pěknou fasádou se skrývá město ve válce. Bohatí jsou ve válce s chudými, teenageři se svými rodiči, manželky s manželi, učitelé se žáky... Uvolněné křeslo člena obecní rady se vzápětí stává katalyzátorem největší války, jakou městečko dosud zažilo. Kdo bude vítězem voleb plných vášně, dvojtvárnosti a nečekaných odhalení?
Datum vydání:
Celosvětově (tedy ve Velké Británii a USA, ale zřejmě se bude dát v anglické verzi koupit i v našich knihkupectvích) kniha vyjde 27. září 2012. Ve Velké Británii bude v pevné vazbě stát 20 liber, jako e-book se bude dát koupit za 11,99 £. Dostupná bude i v audio verzi za 20 liber jako download nebo za 30 liber na CD.

Joanne začala pracovat na Harry Potter encyklopedii

14. dubna 2012 v 12:22 | Petra
K reaktivaci a zrenovování oficiální stránky J.K. Rowlingové přibyly nové sekce - O J.K. Rowlingové, Nová kniha a Harry Potter, spolu s časovou osou, na které si můžete události z těchto sekcí vyhledat / prohlédnout v chronologickém pořadí.


V sekci O J.K. Rowlingové byla aktualizována část FAQ (často kladené otázky), ve které přibyly odpovědi na tři nové otázky (o další potterovce, o Skotské knize a o majetku) - najdete je níže.

Sekce Nová kniha přináší informace o… nadcházející, nové knize Rowlingové, které už jsme si představili

No a sekce Harry Potter obsahuje původní informace o potterovkách v knižní i filmové podobě a informace o Pottermore. Stránku můžete navštívit zde. Prohlédnout si můžete i její nový design.

Tří nově zodpovězené, často kladené otázky:

Bude ještě někdy další kniha o Harrym Potterovi?
Vždy jsem odmítala na tuto otázku odpovědět slovem "nikdy", protože si myslím, že by bylo bláznivé vyloučit něco, co bych mohla chtít o několik let později udělat. Nicméně, momentálně nemám žádné plány napsat další knihu o Harrym Potterovi, a domnívám se, že jsem v sedmi publikovaných knihách Harryho příběh uzavřela.
A co Harry Potter Encyklopedie?
Encyklopedii světa Harryho Pottera slibuji už dlouhou dobu a teď jsem už na ní začala pracovat - něco z ní tvoří nový obsah na Pottermore. Podle všeho to bude časově náročný projekt, ale po jeho skončení půjdou všechny peníze na charitu.
Která věc, co sis koupila ze svých výdělků, je tvá nejoblíbenější?
Mou nejoblíbenější materiální věcí je náš dům na severu Skotska, kde je velmi klidně a kde si užijeme spoustu zábavy s příbuznými a přáteli. Nicméně, pravděpodobně nejlepší věc, kterou mi moje výdělky poskytli, je absence starostí. Nezapomněla jsem, jaký je to pocit, když si děláš starosti, zda budeš mít dost peněz na zaplacení účtů. To, že na to víc nemusím myslet, je pro mě největší luxus na světě.

Učitelé zvolili Jo druhou nejoblíbenější autorkou

21. března 2012 v 16:44 | Petra
BBC informovala o tom, že J.K.Rowling byla zvolená druhou nejoblíbenější autorkou v anketě, ve které hlasovali učitelé základních škol ve Velké Británii.

Online server se na otázku oblíbených autorů zeptal učitelů z 848 škol po celé Británii. Ptali se na to, která kniha se dětem nejvíce líbí (jednalo se o děti pod 12 let). Jo skočila druhá za spisovatele Roaldem Dahlem (Karlík a Továrna na Čokoládu).

Amanda Conquy, Dahlova literární manažerka komentovala :
" Knihy o Harry Potterovi jsou briliantní ale jsou také velmi dlouhé a husté (příběh je rozvětvený) a spousta dětí je miluje ale nejsou dobré na hlasité předčítání."


Z ankety také vzešlo že právě Jo, Michael Morpugo (Válečný kůň), Roald Dahl a Julia Dolandson (The Gruffalo) jsou autoři, které by učitelé rádi ve třídách viděli.V souvislosti s těmito výsledky se The Telegraph rozhodl pro malou anketu o tom, zda byl měl být Harry Potter zařazen do učebních materiálu v Britských školách.
Anketa byla nedávno ukončena s tím, že 292 hlasů se přiklonilo k záporné odpovědi a 92 k té kladné.
Na stejné stránce je i anketa o tom, jakého autory by jste četli svým dětem, neteřím apod. Takže můžete zde hlasovat pro Jo. Anketa je ve článku zde. Jo je v současné době na 3. místě s 92 hlasy (13%).

Novinky u Joanne

8. března 2012 v 19:34 | Petra
Článek v deníku The Telegraph informuje, že Jo už není bilionářka, věnovala £101 milionů na charitu, tedy v přepočtu něco kolem 3 131 000 000 Kč ! !
Článek také polemizoval o tom, jak velkou částu musí Jo odvézt na daních. Ačkoliv Jo je k charitám opravdu velmi štědrá, ona sama rozhodně bilionářkou není jak uvedla ve svém dokumentu 'A Year in the Life' toto tvrzení je "blbost".
Join obličej také zdobí obálku magazínu Parent & Child kde se objevil článek o 100 nejlepších knih pro děti a Harry Potter a Kámen Mudrců je na 6. místě. V březnovém čísle se objeví článek s názvem "Join Kouzelný Účinek"
Jo zde mluví o tom, jak ona jako mladší četla téměř pořád, a i když nyní s rodinou je to o něco složitější stále si při volné chvíli čte, jak řekla O (magazín Oprah) "čtu si, když mi schnou vlasy, kdy jsem ve vaně, když jsem v koupelně, přičemkoliv co mohu dělat tak napůl, tak si čtu."
Jo také mluví o její oblíbené literatuře, když byla mladá, mezi její nejoblíbenější patří příběh z roku 1946 od spisovatelky Elizabeth Goudge - The Little White Horse
A nakonec zase jedno hlasování. Tentokrát v anketě "Ti největší (nejlepší) z Velké Británie" Jo je zde nominována s dalšími 197 britskými celebritami a v současné době je na 37. místě. To by se mělo změnit.
Hlasovat můžete na TOMTO odkaze.

Opravdový neviditelný plášť

17. ledna 2012 v 16:57 | Petra

Vědci objevily způsob, jak dírou v čase ohnout světlo tak, že se objekty stanou neviditelnými. Nazvali to ''neviditelným pláštěm podobnémutomu, jaký byl v Harry Potterovi.
Aby to fungovalo, museli vědci z Cornellské univerzity objevit způsob, jak manipulovat s tím, jak rychle světlo dosáhne povrchu objektu. Vyřešili, jak rozložit světlo, takže je objekt neviditelný na krátkou dobu. Během této doby je objekt prakticky neexistuje, ale je stále činný a vytváří takzvanou díru v čase.
Pokud jste to z předchozího odstavce nepochopili smysl tohoto pláště, můžete ho porovnat s pláštěm z Harryho Pottera. Když je Harry (nebo kdokoliv jiný) pod neviditelným pláštěm nikdo ho nevidí, ale může stále provádět stejné úkoly, jako kdyby byl vidět.
A teď se můžete podívat již na tento nevidelný plášť:
http://blog.timesunion.com/highschool/files/2012/01/BF1302-001.jpg

Obtěžovali kvůli mně mou pětiletou dceru, říká o novinářích Rowlingová

25. listopadu 2011 v 16:41 | Petra

Britskou spisovatelku J. K. Rowlingová pronásledovali novináři i prostřednictvím její pětileté dcery. Autorka knih o Harrym Potterovi to ve čtvrtek řekla před vyšetřovací komisí soudce Briana Levesona.

Komise prověřuje činnost britských médií v souvislosti s aférou, při níž nedělník News of the World (NoW) nezákonně odposlouchával mobily herců, politiků a dalších celebrit. Rowlingová před komisí uvedla případ, který se stal, když její dceři bylo pět let. "Vrátila se ze školy a když jsem rozepnula její brašnu, kromě běžných dopisů ze školy a nepořádku, který dítě udělá, jsem našla dopis adresovaný mně. A ten dopis byl od novináře," řekla spisovatelka.
Rowlingová uvedla, že nález dopisu byl šokující. "Dítě si zaslouží soukromí, bez ohledu na to, kdo jsou jeho rodiče," prohlásila. "Děti si nemohou vybírat, kdo jsou jejich rodiče, ani jak se chovají." Spisovatelka byla jednou z řady celebrit, které vypovídaly před Levesonovou komisí. Před ní vystoupila například herečka Sienna Miller, které NoW odposlouchával telefon a pak zveřejňoval události z jejího života, o níž věděli jen její nejbližší. Před komisí vypovídal i bývalý šéf Formule 1 Max Mosley.
Levesonova komise má za úkol prověřit etickou stránku fungování médií a zjistit, zda samoregulace tisku funguje. Své závěry by měla zveřejnit v září 2012.
Komise byla vytvořena kvůli skandálu s nezákonným odposloucháváním telefonů, do kterého byly zapojeny bulvární listy The Sun a NoW, oba z impéria mediálního magnáta Ruperta Murdocha. Vyšlo najevo, že v zájmu zvýšení své přitažlivosti pro čtenáře dávaly odposlouchávat celebrity a další lidi včetně pozůstalých po obětech terorismu a závažné kriminální činnosti a rodin padlých vojáků. Novináři navíc upláceli policisty za tipy na zprávy. NoW kvůli skandálu přestal vycházet.
text je z idnes.cz
http://pro-mudly.blog.cz/

Changed By Jo Rowling

17. listopadu 2011 v 18:37 | Petra

Stránka inhonorofrowling.com zahájila projekt, ve kterém můžete poděkovat Joanne Rowling.
''My v InHonorofRowling jsme založili tento projekt proto, abychom ukázali paní Rowling, jaký velký dopad měla na naše životy a poděkovat ji za vytvoření takové mistrovského díla. Lidé často mluví o tom, co pro ně Harry Potter udělal- jaký měl obrovský vliv na svět. Pokud si chcete přečíst o tom, jaký má Harry Potter vliiv, doporučujeme si vám koupit knížku Dear Mr. Potter, výtěžek z prodje jde na Harry Potter Alliance. Existuje jen několk set výtisků této knihy, tak si ji nenechte ujít!
Zaměřuje se na to, co pro nás fenomén Harry Potter i Jo Rowling udělali. Chceme aby jste si uvědomili, že každá postava, kterou milujete, každý citát který vás inspiruje, pochází z jedné úžasné mysli. A chceme aby jste si uvědomili, že Jo změnila životy lidí, a to nejen prostřednictvím svých knih, ale díky nesobecké, velkorysé, artikulované, laskavé a inteligentní ženě, jakou je.
Děkuju moc Jo, za všechno co si udělala. Změnila si tolik naše životy! Za každého, který navštíví tuto stránku, vám nemůžeme dostatečně poděkovat za všechno, co jste udělala, Jo, snažíme se to ale zkusit! Z hloubi srdce vám děkujeme!''

Tento text je ze stránky Changed By Jo Rowling, pokud i vy chcete Jo napsat co pro vás znamená stačí kliknout na ikonku níže.

Changed By Jo Rowling Project
Text jsem přeložila já, omlouvám se za chyby.
KOPÍRUJ JEN SE ZDROJEM!

Zahájení staveb kliniky Anne Rowling

8. listopadu 2011 v 16:57 | Petra

Jo byla přítomna na zahájení stavebních prací na výzkumné klinice pro pacienty neurodegenerativními onemocněními. Klinika je zřízena díky dary 10 milionů dolarů od Joanne a bude pojmenované po její matce Anne, která zemřela na roztrošenou sklerózu (ve věku 45 let).Anne Rowling Regenerační Neurologická klinika bude zaměřena na klinický výzkum zaměřený na nalezení léčby ke zpomalení progrese těchto typů onemocnění. Kromě roztroušené slerˇozy se budou zabývat i Alzheimerovou chorobou, Parkinsonovou chorobou, Huntingtonovou chorobou a nemocí motorického neuronu. Na klinice, která zahájí svou činnost v roce 2012, bude sídlit v účelové zařízení univerzity vedle Královské nemocnice v Edinburghu a BioQuarter Edinburgh.

"Všichni pacienti s těmito chorobami potřebují léčbu, zpomalit, zastavit a v ideálním zvrátit případě poškození. Tato klinika Pioneer provede řadu studií, které v průběhu času zlepší život pacientů prostřednictvím inovativního klinického výzkumu. "

Klikněte pro zobrazení původního (velkého) obrázkuKlikněte pro zobrazení původního (velkého) obrázku
Více fotek naleznete ZDE


http://inhonorofrowling.com/

Rowlingová: "Neměla jsem v úmyslu zabít Lupina"

3. listopadu 2011 v 18:13 | Petra

Entertainment Weekly uvedl nový článek upoutávající na již brzy vycházející DVD/Blue-ray Harry Potter a Relikvie Smrti: část 2. Tento článek nám trochu víc otevře dveře k rozhovoru mezi Rowlingovou a Radcliffem, který bude mezi bonusy na DVD/BD. Je zřejmé, že tato diskuze bude poskytovat některé další příběhy apod., po kterých fanoušci velmi touží. Poté, co Rowlingová mluvila o zabití Rona, teď se dotýká osudů Hagrida a profesora Remuse Lupina.
Rowlingová řekla Radcliffovi, že představa mrtvého Hagrida houpajícího Harryho v náruči - moment na začátku série, kdy Hagrid přinesl Harryho k Dursleyovým - s ní zůstala po celiu dobu psaní knih a nikdy to nenechala být. Kdyby ano, Rowlingová říká, že by Hagrid byl "přirozený" cíl k odstranění. "Tento obrázek jej držel v bezpečí," říká.
Rowlingová se Radcliffovi svěřila, že když vytvořila postavu Remuse Lupina, plánovala, že on přežije události finále. Rowlingová tady vysvětluje, že si to rozmyslela, když si uvědomila, že její poslední Harry Potter příběh je skutečně o válce a jedna z nejhorších věcí na válce je, když dětem zemřou jejich otcové a matky. "Nejsilnější způsob, jak dramatizovat myšlenku, jak říká, bylo zabít rodiče, které si řtenář oblíbil. "Neměla jsem v úmyslu ho [Lupina] zabít," říká Rowlingová. "Ale pak mi došlo, že musel zemřít."

http://velkecary.blog.cz/

Joanne v Jackie

17. října 2011 v 17:16 | Petra
Joanne se objevila v krátkém článku českého časopisu Jackie. Ve článku se píše o tom, jak Joanne pomohla Evanně Lynch.


J. K. Rowling- Jackie

!!KOPÍRUJ JEN SE ZDROJEM!!
 
 

Reklama
Reklama