Blog

Konec

3. srpna 2013 v 11:08 | Petra
Ano, rozhodla jsem se tento blog ukončit.
Nemyslete si, že Harryho Pottera nemám ráda. Miluji ho. Jenom už prostě radši budu ta, kdo si o novinkách u něj, herců a tvůrců a JK Rowling přečte na vašich úžasných stránkách. Možná mě to přestalo bavit, protože Harry Potter blogů je opravdu hodně. A opravdu hodně dobrých. Možná právě proto mě můj druhý blog o Sherlockovi tolik baví. (Českých a slovenských) Blogů o tomto brilantním sériálu je opravdu málo. Píšu tam o něčem, co přede mnou nenapsalo tak dobře tolik lidí. Spousta blogů o světě Harryho Pottera je mnohem mnohem lepších než tenhle, a proto jsem se rozhodla, že tento blog, který by asi tak za čtrnáct dní oslavil 2. narozeniny, ukončím. Byly to skvělé dva roky, ale všechno jednou končí. I když... nikdy neříkej nikdy.
Ráda bych poděkovala mým spřáteleným blogů za pravidelné návštěvy a komentáře. Na tento blog sice už psát nebudu, ale pořád zůstanu vaším věrným čtenářem.
Přeji vám všem hodně štěstí a moc vám děkuji,
Petra

Design č.12

4. června 2013 v 15:06 | Petra
Ten předchozí design mě už opravdu dlouho vadil, ale pořád mě nenapadalo něco jiného. Až do dnešního dopoledne. Když jsem projížděla dashboard na Tumblr narazila jsem na tuto animaci
Jedná se o obálky knížek s posledními větami. Zaujalo mě to, takže jsem se to rozhodla ztvárnit taky. Bohužel GIF barvy dost zoškliví, nemá tak velkou škálu barev. Takže to záhlaví vypadá trošku podivně, ale zas tak velká katastrofa to není.
Co se týče barev, jak je u mě zvykem, jedná se o tmavé barvy a bílé písmo. To je prostě moje nejoblíbenější kombinace.

Ještě mám v plánu předělat rozcestníky plus hodlám měnit ikonky u Affs. takže bych chtěla své spřátelé blogy poprosit, aby do komentářů napsali, koho na ikonku chtějí. Děkuji :)

Samozřejmě uvítám jakékoliv rady, připomínky a komentáře k designu

EDIT:
Rozcestníky jsou už hotovy!

Blog

27. května 2013 v 14:59 | Petra
PŘEDNASTAVENO
Blog. Proč jsem si ho vůbec založila? Přišlo to vlastně tak nějak samo. Jak jsem se začala o herce, štáb a obecně Harryho Pottera více zajímat, hledala jsem nové informace a novinky. A tak nějak jsem si řekla, proč si nezaložit blog? Už předtím jsem nějaké měla, ale to byly takové ty mišmaše plné nesmyslů.
Vůbec jsem nečekala, že s blogem tak dlouho vydržím (už to jsou skoro dva roky!). Nebudu zapírat, že krize už nějaké byly, ale vždycky jsem si našla cestu zpět.
A jelikož mi prostě jedne nestačí, založila jsem si na začátku tohoto roku další → i-am-sherlocked.blog.cz. Ten je o Sherlockovi a hlavních hercích z tohoto brilantního seriálu britské BBC - Benedictu Cumberbatchovi a Martinu Freemanovi. Tenhle blog mi vlastně připomněl jaké to je, začínat. Jedinými návštěvníky jste na začátku vy a vaši přátelé. Ta radost z prvních komentářů a spřátelených blogů u mě přetrvává dodnes.
Blog je pro mě koníček. Jen je mi někdy opravdu hrozně líto, že vás neznám osobně.

A jak jste se k blogu dostali vy? Co vás připomnělo kliknout na tlačítko Založit nový blog?

Zase jedu pryč

26. května 2013 v 16:54 | Petra
Opět jedu pryč, ale už to rozhodně není tak velkolepé jako na začátku tohoto měsíce. Je to jenom na tři dny, od 27.5.-29.5. (tedy ve středu už tady asi budu). Jedná se o třídní výlet, jedeme do Velké Úpy.

Připravila jsem další jakousi ehm úvahu. Tentokrát je to na téma Blog.

Zpátky doma

11. května 2013 v 16:18 | Petra
Včera jsem se ve 14 hodin vrátila ve zdraví z Anglie. Nebudu lhát, s radostí bych tam ještě zůstala :)
Teď se tady pokusím ve zkratce napsat, co všechno jsem viděla:
5. květen jsem strávila v autobuse. V pondělí jsme se ráno trajektem přepravili do Anglie. Čekala na nás první prohlídka Londýna. Začali jsme se předměstím Greenwich, prošli jsme tunelem pod Temží. Následovala cesta nadzemní dráhou přes nejmodernější čtvrt Docklands. Prohlédli jsem si jednu z dominant Londýna - katedrálu svatého Pavla, prošli přes Millenium Bridge (ten se objevil na začátku Prince dvojí krve). Po přejití Tower Bridge, následoval rozchod u Toweru a na závěr pro nás naše průvodkyně připravila překvapení: Emirates Airline - lanovku přes Temži.
Autobus nás poté dopravil do Brightonu, kde si nás odzvezly hostitelské rodiny.
V úterý nás jako první čekala prohlídka jednoho z deseti nejnavštěvovanějších měst v Anglii - starobylého městečka se zachovaným středověkým rázem jménem Rye. Na závěr tohoto dne jsme se po nákupech v Eastbourne prošli cca 3 km po křídových útesech Beachy Heads. Na pláži se také některým z nás podařilo nalézt kámen s dírou, který nosí štěstí.
Středa se konala opět mimo Londýn. Navštívili jsme jeden z nejkrásnějších a nejstarších anglických hradů Leeds Castle. Kromě hradu samotného jsme si prošli muzeum psích obojků a některým z nás se podařilo projít přírodním bludištěm. Tento den jsme ukončili návštěvou nejznámějšího poutního místa Canterbury.
Parlament s Big Benem, Westminster Abbey, projíždka London Eye, procházka White Hall kolem Downing Street, Trafalgar Square, Buckingham Palace, Picadilly, Leicester Square, Čínská čtvrt, Soho a Covent Garden - asi ani není nutné psát, kde jsme poslední den v Anglii byli.
Pak jsme všichni plní dojmů. zážitků a s kufry nacpanými k prasknutí vyrazili zpátky domů.

Pokud by měl někdo zájem podívat se na výběr z mých fotek (nafotila jsem jich dohromady něco málo přes 560) klikněte sem.

Jak jsem se dostala k Harrymu

9. května 2013 v 13:00 | Petra
PŘEDNASTAVENO
Nemůžu říct, že bych na Harrym přímo vyrostla, ale rozhodně to byla součást mého dětství. Když vyšla první kniha, tedy 26. června 1997, nebyla jsem ještě ani na světě. Knihy u nás sice vyšly v únoru 2000, to mi ale byli skoro dva roky. Bylo to moje sestra, která je o čtyři roky starší, která na Harry Potterovi vyrostla. První dvě knihy dostala k Vánocům, postupně dostávala další a další. Když vyšel v originále pátý díl, nemohli se toho s tátou tak dočkat, že si ho koupili nejdřív v originále. Takže od pátého dílu máme knihy jak v češtině, tak i v angličtině. V té době jsme ještě měli společný pokoj, takže si pamatuju jak, když jsme už ležely v posteli, četl taťka ségře jednu z kapitol. Dokonce jsem zjistila, že když měl služby, četl jí knihy po telefonu. Ale zpátky ke mně. Než jsem usla, vždycky jsem poslouchala a když byla kapitola zvlášť napínavá, tak jsem se sestry ráno zeptala jak to dopadlo.
Co se týče filmů, vím určitě, že jsem viděla šestý a bě části sedmého. Možná jsem viděla i nějaký z předchozích, ale to už si nepamatuji. Byla jsem malá, takže táta šel většinou se ségrou na Harryho a já s mamkou na nějakou pohádku. Doma jsme měli DVD, takže když jsem byla starší, dívala jsem se na to se sestrou.
Harryho Pottera jsem vždycky měla ráda, ale ten pravý Potterhead se ze mně stal až v roce 2011. Jak některé z Vás možná napadlo, stalo se to poté, co jsem vyšla z kina po zhlédnutí posledního dílu - Harry Potter a Relikvie smrti Část druhá. Když jsem přišla domů, hledala jsem informace o hercích a několik dnů poté přišel na svět tento blog.
Každorečně si v létě přečtu znova knížky a se ségrou se díváme znova na filmy. Možná, že Harry už nezaplňuje mojí zeď na Tumblr (momentálně je plná seriálu Sherlock - rozhodně doporučuji si pustit), vždycky se k němu ráda vracím.

Once a potterhead, always a potterhead.


A co vy? Jaká byla vaše cesta k Harrymu Potterovi?

5.-10. 5. zde nejsem

4. května 2013 v 14:35 | Petra
Od 5. do 10. května tady nebudu - jedu se školou do Anglie.
Bohužel se do The Making of Harry Potter nedostanu, ale kdybych někde viděla něco, co má spojitost s Harrym Potterem, vyfotím to a po návratu dám na blog.

Přednastavila jsem čtyři články:
• Recenzi filmu Bídníci
• Harry Potter fan videa
• POTM
• Jak jsem se dostala k Harrymu

Autogram od Ruperta Grinta

17. dubna 2013 v 18:47 | Petra
Předevčírem mi domů dorazil autogram od Ruperta Grinta! Už jsem na to skoro zapomněla je to už asi rok a půl co jsem to posílala. Měla jsem z toho ohromnou radost :)
Pokud byste někdo chtěli taky Ruperotiv napsat, tady máte adresu:
Rupert Grint
C/o Nigel Grint
PO BOX 170
Hertford
SG14 3ZG
United Kingdom

K fotce mi ještě přišla taková karta s tímto textem:
"Mockrát děkuji za napsání - promiň, že jsi čekala tak dlouho na odpověď, jsme rád, že sis užila filmy, Všechno nejlepší Rupert xx

Design č.11: Battle of Hogwarts

23. března 2013 v 18:38 | Petra
Rozhodla jsem se, že by to chtělo změnu designu. Takže jsem stvořila toto. Doufám, že se Vám to aspoň trochu líbí.
A co říkáte na ty barvy, možná bych to trochu upravila :)

It is the quality of ones convictions that determines success, not the number of followers. Remus Lupin

Diplom za postřehovku

16. února 2013 v 13:14 | Petra
Diplom za prosincovou postřehovku od Sáry.

Mockrát děkuji :)

Design č.10: The Golden Trio

1. února 2013 v 13:00 | Petra
Minulý design už tady byl docela dlouho, a tak jsem se rozhodla vytvořit nový. Původně měl být oranžový, ale nakonec je v barvách šedé, bílé a černé. Tvořila jsem ho v Gimpu a Zoner Photo Editoru.

Veselé Vánoce!

24. prosince 2012 v 13:58 | Petra
Všem Vám přeji veselé Vánoce!
Ať každý z Vás najde pod stromečkem to co si přeje, ať prožijete Vánoce s těmi nejlepšími, hodně štěstí a zdraví.
Omlouvám se, že jsem toho poslední dobou moc nepřidala, nemám na to momentálě čas.

PS. Možná jste si všimli jiného banneru. Na serveru picmonkey.com, na kterém jsem bannery vyráběla, se již musí platit poplatky, a to se mi opravdu nechce.

Design č.9

6. prosince 2012 v 18:13 | Petra
Od nynějška je můj blog v novém, zimní kabátku. Záhlaví jsem vytvořila tentokrát velmi jednoduché a barvy podobné jako u minulého designu: modrá, bílá a šedomodrá. Tvořila jsem v Zoner Photo Editor 14 a později i 15, Gimp a picmonkey.com.


Jak se Vám líbí?

Profil

28. září 2012 v 17:18 | Petra
Rozhodla jsem se napsat na blogu něco jako dotazník nebo profil :)

Jméno: Petra
Věk: 14 let
Povaha: docela přátelská, cholerik (to se projevuje většinou u počítače), upřímná, cynická, někdy líná, atd.
Oblíbené barvy: zelená, šedá, modrá, černá
Oblíbená čísla: 99, 3, 17
Oblíbené činnosti: blogování :), basket, grafika, četba, zumba, poslouchání hudby (Aerosmith, Hollywood Undead, One Republic, Ed Sheeran, Three Days Grace a spousta dalších), focení, ...
Oblíbený žánr: jak jinak než fantasy
Oblíbené filmy (kromě Harryho Pottera): Star Wars, Pán prstenů, Hunger Games, Dokonalá past, Hawking, Forest Gump, ...
Oblíbené seriály: Sherlock, Merlin, How I Met Your Mother, The Big Bang Theory, Simpsonovi, IT Crowd, Chůva k pohledání
Oblíbené předměty ve škole: angličtina, výtvarka, tělocvik (ten jenom někdy) a potom i dějepis

A teď věci týkající se Harryho Pottera :)
Nejoblíbenější postavy: Opravdu těžká otázka, je jich strašně moc, co se mi líbí. Ale nejoblíbenější je Dobby a Hagrid.
Nejnesympatičtější postava: Tak jako první mě napadá Červíček, potom ještě Petunie.
Nejlepší pár: U mě to jednoznačně vyhrává Ron a Hermiona
Nejlepší díl kniha/film: Taky těžká otázka. Mezi knížkami u mě vedou Relikvie smrti. U filmů se nemůžu rozhodnout jakou část Relikvií smrti si vybrat.
V jaké koleji jsem na Pottermore: Nebelvír


To by prozatím stačilo, později ještě možná něco přidám.

Design č.8

26. srpna 2012 v 18:08 | Petra
Po delší době jsem se rozhodla změnit design tohoto blogu. Poslední dobou jsem si začla prozkoumávat Gimp a narazila jsem na plameny (záhlaví, banner ↑), které mě přivedly na tento design. Předělala jsem také rozcestníky The Cast a Harry Potter. Ještě budu dodělávat rozcestníky i u Daniela, Emmy a Ruperta.

Já osobně jsem s designem docela spokojená, budu ráda za každý váš názor nebo připomínku.

1. rok blogu!

18. srpna 2012 v 18:24 | Petra
Dnes, 18. srpna 2012, slaví můj blog své 1. narozeniny.
Za tuto dobu jsem napsala 1338 článků, založila facebookovou stránku a vystřídala 7 záhlaví (od nejstaršího po nejnovější níže).
Pomalu začínám pracovat na novém designu, proto se můžete těšit v příštích týdnech (nebo měsících) na velkou rekonstrukci.

image host image host image host image host image host image host image host

Ráda bych poděkovala všem spřáteleným blogům i ostatním návštěvníkům za pravidelnou návštěvnost a komentování článků a doufám, že s blogem ještě nějakou dobu vydržím.

Mockrát děkuji,
Petra

7.7 - 14.7 - Dovolená

6. července 2012 v 11:13 | Petra
Zítra odjíždím na týdenní dovolenou do Itálie. Připravila jsem pro vás pár přednastavených článků (photoshooty, premiéra Relikvií smrti II. v Londýně, atd.). Až se vrátím pokusím se sem přidat novinky.

Vaše Petra

Hodnocení blogu od harrypot.blog.cz

8. května 2012 v 14:26 | Petra
Design - nemám co říct, krásné barvy a fotky
Menu - je přehledné, rychle jsem se zorientoval i pomocí rozcestníků.
Články - každý se tam dozví to hlavní a to je dobře.
Aktivita - někdy vynecháváš, ale pak to dohániš, což je v pořádku.

Hodnocení:
D - 10/10
M - 10/10
Č - 10/10
A - 8/10
Celkem: 38/40
Známka: 1


Díky moc za hodnocení i za diplom :)

1000. článek!!!

9. března 2012 v 18:49 | Petra
Článek, který právě čtete, je již 1000. na tomto blogu.
Blog jsem založila v 18. srpna 2011.
Návštěvnost byla sice ze začátku dost malá, ale dnes jsem se dostala k 270 lidem týdně (průměr 38 lidí denně).
Nejvíce článků jsem napsala v říjnu 2011 (194), nejmíň naopak v srpnu (11)
Design blogu se měnil zatím šestkrát.
Tento blog navštívili 3 Japonci, 6 Italů, 11 Rusů, 17 Brazilců 18 Britů, 84 Američanů a další (více Flag Counter v menu).
Nyní mám 8 AFFS a jeden Fanclub.
V současné době píši ještě na jeden blog→TheDailyProphet

Děkuji vám za návštěvnost a za každý komentář a doufám, že se vám tu líbí
Petra

Autogram od Daniela Radcliffa

5. ledna 2012 v 19:29 | Petra

Někdy v říjnu jsem poslala žádosti o autogram triu z harryho Pottera, sice jsem nečekala že mi nějaký z nich přijde,a le za pokus to stálo. Dnes jsem přišla domů, a mamka mi předala dopis z New Yorku. Hned mi bylo jasné co to bude a ještě než jsem to rozbalila začala jsem se hrozně radovat. A z obálky jsem vyndala fotku s podpisem (originálním) Daniela Radcliffa.

Veselé Vánoce

24. prosince 2011 v 17:29 | Petra

Chtěla bych vám všem popřát krásné a veselé Vánoce. A samozřejmě také nějaké dárky pod stromečkem.

12.12 - Blog v rekonstrukci

12. prosince 2011 v 17:26 | Petra

Rozhodla jsem se. že už nastavím zimní design, proto se vám omlouvám bude tady asi mírně zmatek.

Doufám že se vám nový design bude líbit, svoje názory pište prosím do komentářů.

EDIT:
Prosím moje AFFS, aby mi do komentářů napsali:
  1. Přezdívku (pokud je změna)
  2. Koho chcete na ikonku (pokud vám fotka co máte teď vyhovuje napište :) )
  3. Chcete být stále moje AFFS?
Děkuji

Fan City 2011

5. listopadu 2011 v 15:56 | Petra

Jak jsem vám již psala, tak jsem se o prázdninách (konkrétně ve čtvrtek a v pátek) podívala na Fan City (festival fantazie).

Teď se vám o tom (pokusím) něco napsat.

Jako první jsem se byla podvat na film Pánprstenů: Společenstvo prstenu HD v proudloužené verzi. Prodloužená opravdu byla trvalo to 3, 5 hodiny. Po skončení, tedy ve 13:30 jsem se vyfotila s Georginou Leonidas (Katie Bell) a nechala si podepsat jednu její fotku. Georgina byla opravdu velmi milá, takže když jsem se konečně dostala na řadu pořád se usmívala a ptala se mě jak se mám. Od dvou hodin začínala 3 sars show (Tony Amendola, Rekha Sharma a Georgina Leonidas). Bohužel se mi zasekl mobil, takže mám z téhle show jenom jednu fotku (zrovna teď mě musel ten mobil zradit).

Na http://fancity.festivalfantazie.cz/ jsem našla obrázek z této show.
http://fancity.festivalfantazie.cz/upload/image/aktuality/2256e02d.jpg

Po dvouhodinové besedě (i s překladatelkou) jsem vyrazila na přednášku o Pottermore (Pottermore - Dost Pottera pro všechny), kterou měl Wizardy, kteráý měl to štěstí, že se dostal do Beta verze. Také nám poradil dobré fígle Usmívající se, jak si hru s příjemnit (nebo zjednodušit).
Potom jsem měla hodinu volno, tak jsem se najedla. Moje sestra se vyfotila s Tonym Amendolou (Master Bra'tac z Hvězdné brány). V přízemí byla Game Line, kde jsme si zahráli kromě deskových her, také ty počítačové. Nejvíc nás zaujala Wii konzole. A v lukostřelbě jsem sestru a taťku potazila Smějící se. Potom jsme jeli domů.

Druhý den jsme zahájili Show s Katie Bell. To už se mi mobil nazasekl takže fotky mám. Než přišla Georgina, povídal si s námi její agent Lorenzo, který se nás ptal koho by jsme chtěli příští rok. Potom jiý přišla Georgina se kterou jsme si popovídali hlavně o Harry Potterovi (jak překvapivé).Gergina mimo jné říkala. že by si chtěla ještě zahrát s Alanem Rickmane, Gary Oldmanem, ale hlavně s Dawidem Thewlisem. V Bradavicích by chtěla být ředitelkou, protožr by mohla učit všechny předměty. Pokud by si ale musela vybrat, učila by lektvary. Na otázku jak se cítila na své první premiéře? (kterou jsem mimochodem položila já) odpověděla, že byla velmi nervózní, zároveň to byl ale úžasný zážitek, na který nikdy nezapomene. Jak Georgině tak i jejímu agentovi Lorenzovi zachutnala svíčková, slovo svíčková nám bv češtině také řekli. Také se nechala i agentem nalákat na letní festival v Chotěboři, kde se hraje famrpál. Překladatelé si pro ni připravili malé překvapení- mustili ji jednu z jejích scén v českém, slovenském a německém dabingu. Český se jí líbil nejvíce. Po dvou hodinách show bohužel skončila.
Nechala jsem si podepsat fotku, na které jsem byla s ní a také Lexikon HP (u hesla Katie Bell).
Sebe jsem radši zamazala Usmívající se.

V 13 začínala přednáška Harry Potter a jeho svět. Přednáška byla zajímavá, ale mě se teda moc nelíbila. Někdy během půlky se Gorgina spolu s překladatelkou přišli na přednášku podívat.
Po pžednášce jsme opět vyrazili do GameLine. Když jsme si šli zahrát Carcassone, tak vedle nás (u vedlešího stolu) seděla Georgina a hrála magnetický stolní fotbal.

Tak to by bylo asdi tak všechno. Fan City jsem si opravdu užila a doufám že se tam ještě někdy podívám. Můj popis celé alce asi za moc nestál, ale snažila jsem se něco dát dohromady.
EDIT

KOPÍROVAT JEN SE ZDROJEM

News 5.11 2011

5. listopadu 2011 v 15:17 | Petra

Včera jsem s Klubem mladého diváka jela do divadla ABC na představení ''Pan Kaplan má třídu rád''. Představení bylo opravdu super, i když místa za moc nestáli. Jak řikala učitelka seděli jsme úplně u stropu Usmívající se. Ale ještě před divadlem jsme byli ve dvouch muzeích: muzeum Tortury a muzeum Voskových fogurín. Za moc nestáli, ale ve výloze voskového muzea byl Harry Potter, který se teda vůbec nepovedl.Ještě mám jednu zajímavost. V testu z AJ jsme měli v posledním cvočení dobrou větu:
''Lots of children like the Harry Potter books because they're funny and exciting.''


Happy Halloween

31. října 2011 v 16:49 | Petra
V Bradvicích se Halloween slaví především velkou hostinou (s poletujícími dýněmi a netopýry), ale každý rok (tedy jenom do 4) se stane něco neobvyklého. Troll, otevření Tajemné komnaty, útok Siriuse Blacka na Buclatou dámu nebo Harryho jméno v Ohnivém poháru. V tento den v roce 1981 zemřeli Harryho rodiče James a Lily Potterovi, stejně jakosir Nicholas de Mimsy-Porpington. Doufám žei vy si Halloween užijete (a žádné podivná věc se vám nestane).


PS. Jak možná něktweří víte, ve čtvrtek a v pátek jsem byla na FanCity v Praze. Do konce týdne se pokusím dát něco dohromady Usmívající se.

Ještě jednou,
HAPPY HALLOWEEN
 
 

Reklama