Září 2012

Nové promo fotky z Perks

30. září 2012 v 18:44 | Petra |  Projekty EW
Níže se můžete podívat na 5 nových promo fotek k filmu The Perks of Being a Wallflower.

image host image host image host image host image host

Celý záznam The Jonathan Ross Show s Emmou

30. září 2012 v 18:36 | Petra |  Akce, Candids EW
Na internetu se objevil záznam celé show Jonathana Rossse, ve které byla Emma Watson hostem. Na začátku videa je kouzelník Dyname, kterému Emma asistovala, poté už je na řadě rohovor s Emmou, kde si moderátor mj. testuje i její potterovské znalosti.


Daniel ve filmu Frankenstein?

29. září 2012 v 12:21 | Petra |  Projekty DR
The Wrap oznámil, že Daniel Radcliffe má zájem zahrát si roli Igora Hunchbacka (hrbáč, pomocník Victora Frankensteina) v nadcházejícím filmu Twentieth Century Fox Frankenstein.
V současné době se dokončuje scénář a začíná se jednat s herci. Režie se ujme Paul McGuinan, autorem scénáře je Maxe Landis.
Klasický příběh o stvoření 'člověka' pomocí vědeckého experimentu bude adaptací knihy stejnojmenného románu Mary Shelleyové. Postava, kterou by si Daniel rád zahrál, je popisována jako 'chorobně nečestná a oblečená ve starém klaunovském kostýmu'.

Emma v Grimmy show na rádiu BBC

29. září 2012 v 11:58 | Petra |  Akce, Candids EW
Emma Watson byla ráno, 26. září hostem Grimmy show na BBC Radio 1. Rozhovor je dlouhý, trvá více než 19 minut, bohužel ve videu níže chybí některé části. Celý záznam si můžete poslechnou zde.


Emma v T4 Show

29. září 2012 v 11:54 | Petra |  Akce, Candids EW
Emma Watson byla 26. 9 hostem show T4, která bude odvysílána v neděli.

image host
Ten den byla Emma zastižena paparazzi večer se svými kamarádkami Sophie a Amy v londýnském Mayfair.

image host image host image host image host image host image host image host image host image host

Profil

28. září 2012 v 17:18 | Petra |  Blog
Rozhodla jsem se napsat na blogu něco jako dotazník nebo profil :)

Jméno: Petra
Věk: 14 let
Povaha: docela přátelská, cholerik (to se projevuje většinou u počítače), upřímná, cynická, někdy líná, atd.
Oblíbené barvy: zelená, šedá, modrá, černá
Oblíbená čísla: 99, 3, 17
Oblíbené činnosti: blogování :), basket, grafika, četba, zumba, poslouchání hudby (Aerosmith, Hollywood Undead, One Republic, Ed Sheeran, Three Days Grace a spousta dalších), focení, ...
Oblíbený žánr: jak jinak než fantasy
Oblíbené filmy (kromě Harryho Pottera): Star Wars, Pán prstenů, Hunger Games, Dokonalá past, Hawking, Forest Gump, ...
Oblíbené seriály: Sherlock, Merlin, How I Met Your Mother, The Big Bang Theory, Simpsonovi, IT Crowd, Chůva k pohledání
Oblíbené předměty ve škole: angličtina, výtvarka, tělocvik (ten jenom někdy) a potom i dějepis

A teď věci týkající se Harryho Pottera :)
Nejoblíbenější postavy: Opravdu těžká otázka, je jich strašně moc, co se mi líbí. Ale nejoblíbenější je Dobby a Hagrid.
Nejnesympatičtější postava: Tak jako první mě napadá Červíček, potom ještě Petunie.
Nejlepší pár: U mě to jednoznačně vyhrává Ron a Hermiona
Nejlepší díl kniha/film: Taky těžká otázka. Mezi knížkami u mě vedou Relikvie smrti. U filmů se nemůžu rozhodnout jakou část Relikvií smrti si vybrat.
V jaké koleji jsem na Pottermore: Nebelvír


To by prozatím stačilo, později ještě možná něco přidám.

Emma v Show Jonathana Rosse

28. září 2012 v 16:52 | Petra |  Akce, Candids EW
Včera navštívila Emma Watson v rámci propagace filmu The Perks of Being a Wallflower talkshow Jonathana Rose. Dalšími hosty byla Gwen Stefani a Jackem Dee. Na sobě měla Emma fialové kožené šaty Cushinie Et Ochs a černé páskové boty od Toma Forda, které měla také na začátku září na MTV VMA.

image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host
více fotek zde

The Casual Vacancy v prodeji!

27. září 2012 v 18:14 | Petra |  J. K. Rowling
Dnes byla v angličtině vydána první kniha JK Rowling pro dospělé The Casual Vacancy!

image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image hostimage host image host
Po nenadálé smrti čtyřicátníka Barryho Fairbrothera zůstane Pagford v šoku. Je to zdánlivě idylické anglické městečko s dlážděným náměstím a starobylým opatstvím, ale za hezkou fasádou zuří tichá válka. Bohatí válčí s chudými, teenageři s rodiči, manželky s manželi, učitelé se žáky. Pagford rozhodně není tím, čím se na první pohled zdá. Prázdné místo, které po Barrym zůstane v městské radě, se brzy stane katalyzátorem největší války, jakou město zažilo. Kdo bude triumfovat ve volbách provázených vášněmi, pokrytectvím a nečekanými odhaleními?
image hostimage hostimage hostimage hostimage host

Recenze této knihy jsou smíšené, opatrné, ale většina z nich je ale pozitivních.

''Schopnost přivést postavy k emocionálnímu životu byla hlavním znakem série Harryho Pottera. Z ní se stal globální fenomén zásluhou srdce, charakterů se silnými i slabými stránkami, kteří bojovali se svými volbami. Přes pomalý start a mnohdy nadbytek popisu a přídavných jmen právě díky výše zmíněnému stojí kniha za přečtení. Četba závěrečných scén je tudíž srdcervoucí a otočení další strany nesnesitelné, ale rozhodně méně než představa, že knihu odložím." Deepti Hajela, Associated Press

''Na druhé straně se román stává vězněm vlastních konvencí. Postavy chudších obyvatel nejsou špatné, přihlédneme-li k tomu, že je stvořila momentálně nejbohatší spisovatelka na světě. Zamrzí však, že se nevyhnou generalizaci. Děj je mnohdy předvídatelný, potřebuje notnou dávku umělé lsti a ústí v melodrama v posledním aktu." Thao Tait, The Guardian

''Jakkoli byla pastýřská činnost vedení čtenářů v případě Harryho Pottera přínosná, pevná ruka v The Casual Vacancy je omezující. Nechává malý prostor pro věci okrajové či nejednoznačné. Skrytá tajemství jsou označkována příslušnou etiketou, vývoj událostí lze snadno předvídat. Jako by čtenář měl v rukou Harryho kouzelnou mapu Bradavic a mohl sledovat pohyb postaviček města Pegford." Ian Parker, The New Yorker
"Poté, co 15 let psala o pláštích neviditelnosti, je touha Rowlingové po výrazném realismu pochopitelná"
"Rowlingová opravdu ví, o čem píše".
"Zatímco respektuje chudší a poškozené postavy, čím výše postupuje po společenském žebříčku, tak víc se uchyluje ke grotesce,"
"V jejích předcházejících knihách bylo zlo a smrt a smutek, ale také naděje a spása. The Casual Vacancy je nemilosrdná kniha. Na jejím konci není žádná kouzelná hůlka nebo zaklínadlo, které by hrůzy zahnaly," The Daily Telegraph

více recenzí najdete ZDE
Jistě vás zajímá, kdy vyjde kniha v Česku (nakladatelství Albatros) nebo na Slovensko (nakladatelství Ikar). Knihu přeloží Hana Zahradníková (ČR) a Zora Ličková (SR). Předpokládaný rozsah v češtině a slovenštině bude cca 450 stran.

"Všichni členové našeho týmu jsou plně připraveni udělat ihned po vyjití originální knihy maximum pro to, abychom českou i slovenskou verzi nabídli čtenářům ještě v letošním roce. Zcela klíčová je pro nás však dokonalá kvalita překladu i grafického a technického zpracování této mimořádné publikace, proto přesný termín zatím nedokážeme zodpovědně garantovat," říká generální ředitel Albatros Media Václav Kadlec a dodává: "Kniha The Casual Vacancy je v současné době jednoznačně nejočekávanějším projektem celosvětového knižního trhu, máme proto velkou radost, že to je právě naše nakladatelství Plus, které přinese toto dílo J. K. Rowlingové čtenářům z České i Slovenské republiky."

"K psaní přistupuji pořád stejně, ale moje nová kniha je velmi odlišná od série s Harrym Potterem, o kterou se v Čechách tak skvěle stará nakladatelství Albatros a na Slovensku nakladatelství Ikar. Způsob, jakým k nové kapitole mé literární kariéry přistoupilo nakladatelství Plus společnosti Albatros Media, mě přesvědčil, že jsem mu ráda svěřila vydání svého románu The Casual Vacancy v češtině i ve slovenštině," říká k českému a slovenskému vydání spisovatelka Joanne K. Rowling.

Pokud se vám na český překlad nechce čekat, můžete si knihu v angličtině koupit na Bux.cz, Martinus.cz, Amazon.com a další.
V rámci propagace natočila rozhovor pro Good Morning America na stanici ABC, australskou stanici ABC1 a BBC 2.

Rowling chce vydat dvě Potterovky znovu a "dopilovat" je

27. září 2012 v 17:42 | Petra |  J. K. Rowling
Tuto velmi zajímavou zprávu jsem si přečetla na serveru Novinky.cz. Co si o tom myslíte vy?

Britská spisovatelka J. K. Rowlingová by se mohla vrátit ke dvěma knihám o Harrym Potterovi a vydat je znovu v nové redakční úpravě, protože při jejich psaní neměla dost času je pořádně "dopilovat". Vyplývá to z rozhovoru Rowlingové s BBC, který britská stanice vysílala před čtvrtečním vydáním první autorčiny knihy pro dospělé čtenáře The Casual Vacancy (Prázdné místo).


Rowlingová, které knihy o Harrym Potterovi přinesly uznání a bohatství, řekla, že psaní The Casual Vacancy věnovala tolik času, kolik bylo potřeba. "Jsem na tuto knihu hrdá... Nemusela jsem vydat něco, s čím bych nebyla spokojená a nemusela jsem si říkat ´Bože, potřebovala bych ještě rok, abych to přepracovala," řekla s tím, že v takové situaci v minulosti byla.

"U dvou Potterů jsem rozhodně věděla, že by potřebovali ještě rok," uvedla. "Musela jsem psát v poklusu a byly chvíle, kdy to bylo opravdu těžké. A když je čtu, tak si říkám ´Bože, možná se k nim vrátím a udělám režisérský střih´," uvedla v souvislosti s filmovou praxí, kdy někteří režiséři vydávají konečnou verzi svých filmů podle svých představ bez zásahu producentů.

Rowlingová neuvedla konkrétně, které knihy o Potterovi má na mysli. "Jedna je z počátků a jedna ke konci, kdy jsem měla rozhodně ten pocit, že bych potřebovala ještě rok," uvedla.
"Ale víte, co? Jsem hrdá na to, že jsem psala za tehdejších podmínek. Nikdo si nedokáže představit, jak to bylo někdy obtížné," dodala.

Americký týdeník The New Yorker v článku o Rowlingové a o The Casual Vacancy připomněl interview před několika lety, ve kterém Rowlingová litovala toho, že pořádně nedokončila pátou knihu série, Harryho Pottera a Fénixův řád. "Neudělala jsem konečnou redakci, kterou normálně dělám, než předám rukopis nakladatelství. A je to rozhodně poznat," citoval The New Yorker Rowlingovou.

Premiéra The Perks of Being a Wallflower v Londýně

27. září 2012 v 17:31 | Petra |  Projekty EW
Včera se v Londýně konala premiéra snímku The Perks of Being a Wallflower, na které nemohla chybět představitelka Sam, Emma Watson! Premiéra se konala v hotelu Mayfair, Emma na sobě měla černý kostým a lodičky od Christiana Diora a náhrdelník od Tiffanyho.

image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host

EDIT:

Ještě před premiérou natočila Emma v Londýně tiskové rozhovory pro BBC News Beat a ITN.