James & Oliver Phelps rozhovor pro NOIR

3. září 2011 v 11:53 |  James & Oliver Phelps
Časopis NOIR si popovídal s dvojčaty Jamesem a Oliverem Phelpsovými a vyptal se jich na Harryho Pottera a na další věci o kterých možná ani nevíte.

Oliver Phelps

Má nejoblíbenější část z natáčení Relikvií Smrtí byla, když jsme šli do byytu Emmy Watson v Londýně spolu s Jamesem, Danem, Rupertem, Mattem Lewisem, Alfie Enochem, Bonnie a Evannou a vzpomínali na uplynulých deset let.
K mémo posledními dni natáčení, bylo to vlastně celkem emocionální - vidět venku buldozery jak bourají půlku studií!
Má oblíbená scéna z posledního filmu je když Voldemort osloví srudenty na nádvoří.

Natáčet Bitvu o Bradavice bylo epické! Je tam spousta akce a bojů. Většína z poznatelných míst školy vapadá jakoby byla vystavená masivnímu bombardování.

Nejsložitější scénu, kterou jsem musel natočit byla reakce na to, že se něco stalo Fredovi.
Nejlepší na tom hrát George bylo, že jste se mohli usmívat a smát většinu času a nevypadalo to, že jste vypadli z role.

Jsem tak trochu jako můj charakter, protože si myslím že díky tomu, že jsem hrál vtipálka a svým způsobem člověka jehož motto je být veselým znamená být šťastným, něco z toho ve mě muselo zakořenit: mám rád vtipy ale narozdíl od George vím, kdy se musí přestat. James a já jsme pořád dělali na place nějaké vtipy... vlastně Rupert taky!
Co si pamatuju o mém úplně prvním dni na place je, že jsme natáčeli úplně poslední scénu z filmu.

Atmosféra při natáčení Potterů je velmi přátelská a vtipná.

Nejlepší věc, kterou jsem během natáčení mohl udělat bylo, když jsem praštil kulisáka pomocí stolu v HP4.
Můj nejtrapnější moment na natáčení byl když jsem utíkal ve Famfrpálovém drese, zakopl jsem a spadl!

Vždycky jsem chtěl mít ve filmu zranění z boje a myslím že to není jen tak, ztratit ucho! Trávit celý den s prostetickým kusem přilepením na jedné straně mé hlavy. Chvíli trvalo než jsem si zvykl ale byla velká legrace pracovat s týmem od speciálních efektů.
Z celého týmu jsem opravdu miloval pracovat s Rupertem Grintem.
Jak obrovský celý Harry Potter je jsem si uvědomil, když jsem v roce 2002 byl v Cancun, Mexico a všichni ti Američani tam mě poznali!

Během Potter sérií jsem pracoval hned s několika režiséry ale opravdu nemám oblíbeného - všichni měli rozdílný styl a nápady, a bylo skvělé se učit z jejich režírování. David Yates mě "přinutil" přizpůsobit se to, co se děje mému charakteru k vlastnímu životu, a tím to udělat celé více skutečné. Mike Newell opravdu chápal můj smysl pro humor a nechal mě trochu vnést do mého charakteru. Alfonso Cuaron "donutil" mě a Jamese abysme dokončovali věty jeden za druhého, což fungovalo opravdu skvěle. Bez Chrise Columbuse bych nebyl součástí této obrovské cesty. Vzhledem k tomu, že jsme všichni byli děti, jeho trpělivost je neuvěřitená!

Je trochu zvláštní dívat se na první filmy a vidět sebe samého dospívat na obrazovce. Nejhorší věc na tom je, že pro mé přátele je velmi jednoduché všinout si toho, jak vysoký hlas jsem měl!
Mojí největší závislostí je hrát golf.
Jedna věc, kterou o mě nevíte je, že miluji sledovat sport s moji babičkou. Ví o něm víc než většina mých přátel!
Harry Potter fanoušci jsou všude kam se podíváte, je to fantastické!

James Phelps

Hrát Freda je potěšení a opravdu zábava.

Pokud bych měl Freda popsat třemi slovy .... legrační, chytrý a zrzek.
Moje první natáčení bylo v Goathland, Yorkshire. Byl jsem hrozně nervozní ale zároveň i nadšený, že začnu s něčím co změní můj život.
Moje oblíbená scéna, kterou jsem natáčel byla ta z Ohnivého poháru kdy Fred a George hodí svá jména do poháru. Byla legrace tuto scénu natáčet. Byla tam komedie, kulisy, trocha boje ... co víc si může herec v jedné scéně přát!
Jedena z mých nejlepších vzpomínek na natáčení .... jeden víken jsem si četl Peter & The Wolf s Halle Orchestra. Během toho týdne jsem se k tomu učil text a Sir Michael Gambon se mě zeptal co dělám. Vysvětlil jsem mu to a on se mnou ten text prošel, také mi řekl, že do před pár lety hrál. Byl to pro mne velmi speciální moment.
Co mi bude nejvíc chybět .... obrovské premiéry a trávení času s přáteli během natáčení.
Důvod, proč všichni milují Harryho Pottera.... myslím, že je to tím, že se v tom každý může najít, přirovnat se alespoň k jedné z postav v každém z příbehů.
Lidé by měli zajít na Relikvie Smrti - část 2, protože to všechno zaobalí a také bitevní scény jsou neuvěřitelné - jsou jedny z největších ve filmové historii!

První film, který jsem viděl : The Muppet Movie.
Oblibené jídlo: Salát s kuřecím masem a mangem.
Můj hudební vkus : všechny druhy rocku, jazzu a blues.
Kdybych mohl hrát jeden charakter ve filmu byl by to : záporák z Jamese Bonda.
Jedna věc kterou o mě nevíte: Umím hrát na kytaru když ji mám danou za hlavu.
Po Harry Potterovi: Bych rád měl zpátky mojí barvu vlasů a hrál charaktery, které jsou jiné než Fred Weasley.
Zdroj:
http://weasley-guys.blog.cz/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama